Candy HARIBO cake

Čo budete potrebovať

1. cesto

290 g masla + kúsok na vymazanie foriem
525 g hladkej múky
350 g kryštálového cukru
7 vajec
3 lyžičky prášku do pečiva
štipka  soli
  vanilkový extrakt
  farbivo (červené)

2. krém

1 kg mascarpone
500 ml smotany na šľahanie 33%
100-200 g  práškového cukru podľa svojej chuti

3. poleva

100 g bielej čokolády
100 ml smotany na šľahanie 33%
  farbivo (modré a červené)

4. pusinky

15 g bielkov
30 g kryštálového cukru
štipka  soli
  farbivo (modré a červené)

5. farebný cukor

3 lyžice kryštálového cukru
  farbivo
  voda

6. ostatné ingrediencie

2 zrelé banány
250 ml čerstvých jahôd
  Haribo cukríky (podľa výberu dieťaťa) – my sme použili Haribo Pico-Balla, Haribo Goldbären, Haribo Jahôdky, Haribo Roulette, Haribo Miami Fizz, Haribo Rainbow Fizz, Haribo Chamallows SmurfsFamily
  ozdobné guľôčky

Príprava korpusu

 1. Vyšľaháme maslo s cukrom. Pridáme vajcia a vanilkový extrakt. Zvlášť v mise preosejeme múku cez sito, pridáme prášok do pečiva a soľ a pridávame postupne k už ušľahaným ingredienciám.
 2. Hotové cesto si odvážime a rozdelíme na polovicu. Jednu polovicu zafarbíme červeným farbivom.
 3. Na spodnú časť foriem vystrihneme papier na pečenie a potom celú formu i papier na pečenie namažeme maslom.
 4. Nafarbenú polovicu cesta rozdelíme ešte na tretiny, pridáme cesto do foriem a rovnomerne rozotrieme. Rúru sme si vopred rozohriali a cesto pečieme na 180°C asi 20-25 minút. Na zistenie, či je cesto upečené, použijeme špajdľu. Rovnako budeme postupovať aj pri druhej nenafarbenej polovici cesta.
 5. Po upečení necháme korpus najlepšie 30 – 60 minút vychladnúť.

Príprava pusiniek a farebného cukru

 1. Počas toho, ako nám chladne korpus, si pripravíme pusinky. Bielky začneme šľahať na stredných otáčkach a postupne k nim po lyžiciach pridávame cukor. Keď už máme cukor zašľahaný, zvýšime otáčky na maximum. Šľaháme ešte cca 5 minút.
 2. Medzi tým, čo sa nám šľahá cesto na pusinky, pripravíme si 2 plniace vrecká so zdobiacou špičkou. Vezmeme si modré farbivo a špajdľu a vo vnútri vrecka si namaľujeme 4-5 modrých pruhov. Rovnako budeme postupovať s červenou farbou.
 3. Plniace vrecká naplníme hotovým cestom a na plechu vyloženom papierom na pečenie robíme pusinky, veľkosť podľa nálady. Ešte predtým si predhrejeme rúru a pusinky sušíme na 100°C asi hodinu až hodinu a pol.
 4. Zatiaľ čo sa nám sušia pusinky, nachystáme si farebný cukor. Vezmeme si dve lyžice, na ktoré si naberieme vodu a do každej z nich vmiešame farbivo (červené a modré) pomocou špajdle. Následne nafarbenú vodu postupne nakvapkáme na už nachystaný cukor v miskách a miešame až do doby, keď nám bude vyhovovať farba cukru. Farebný cukor potom vysypeme na vopred pripravený plech s papierom na pečenie a sušíme v rúre pri teplote 100°C asi 10 minút spoločne s pusinkami.
 5. Hotové pusinky a farebný cukor použijeme na dekoráciu torty.

Príprava krému

 1. Zatiaľ čo nám chladne korpus, si pripravíme krém. Mascarpone so smotanou si najprv ručne rozmiešame a potom šľaháme na vysokých otáčkach, pri čom nám najlepšie pomôže mixér. Postupne pridávame cukor tak, aby nám vyhovovala sladkosť krému. Časť krému naplníme do plniaceho vrecka na zdobenie a vložíme aj so zvyškom v mise do chladničky.

Naplnenie torty

 1. Kým nám chladne krém v chladničke, tak si pripravíme už studené korpusy. Než začneme plniť tortu, tak si korpusy narežeme na rovnakú výšku pomocou pílky. Výšku si zvolíme podľa svojich predstáv.
 2. Ďalej si nachystáme ovocie, ktoré si vopred umyjeme, očistíme a následne nakrájame na plátky. My sme v našom prípade použili jahody a banány.
 3. Potom si nachystáme najlepšie otočný stojan, ktorý nám veľmi uľahčí prácu s tortou. Na stojan si položíme podložku, ktorú kúpime v každom papiernictve a na ktorej budeme mať našu tortu. Ďalej si nachystáme vychladený krém vo vrecku, korpusy, ovocie a vhodné pomôcky, v našom prípade malú špachtľu a stierku.
 4. Tortu začneme plniť tak, že na podložku si dáme malé množstvo krému, aby sa nám torta nekĺzala, a na ňu položíme farebný korpus. Pomocou plniaceho vrecka namažeme korpus krémom, rozložíme ovocie a položíme bezfarebný korpus. Naplníme krémom, ovocím, položíme farebný korpus a pokračujeme až do posledného korpusu.
 5. Keď už máme tortu naplnenú, krém namažeme aj po okrajoch torty, pretože nám tam zostali diery, ktoré chceme pomocou tohto krému vyplniť. Tortu potom pomocou stierky uhladíme do hladka a vložíme na 30 minút do chladničky, aby nám stuhla.
 6. Kým nám stuhne torta, tak si pripravíme 2 plniace vrecká s krémom. Do jedného pridáme už náš hotový krém a do druhého pridáme červený krém. Ten si pripravíme tak, že časť krému si odložíme a ofarbíme červeným farbivom. A opäť vložíme do chladničky.
 7. Stuhnutú tortu si spoločne s krémami vytiahneme z chladničky. Tortu natrieme oboma krémami a pomocou stierky uhladíme. Na spodnej časti si tortu ozdobíme ozdobnými guľôčkami pomocou štetca. A nakoniec tortu opäť vložíme na 30 minút do chladničky.

Príprava polevy a čokoládových lupienkov

 1. Kým nám torta tuhne v chladničke, pripravíme si polevu, aby nám stihla vychladnúť. Do rozohriatej smotany pridáme čokoládu a necháme rozpustiť. Po rozpustení ju dôsledne rozmiešame. Menšiu časť si odložíme, nafarbíme červeným farbivom a použijeme pri príprave lupienkov. Zvyšok polevy si nafarbíme modrým farbivom.
 2. Teraz si pripravíme lupienky a to tak, že na papieri na pečenie zmiešame časť modrej polevy s červenom, posypeme ozdobnými guľôčkami a vložíme do chladničky, aby nám to stihlo vytuhnúť. Zvyšok polevy si necháme vychladnúť.
 3. Stuhnutú tortu potom polejeme už vychladnutou modrou polevou a dáme opäť do chladničky vychladnúť, najlepšie na 30 minút.

Príprava ozdôb

 1. Zo zvyšku polevy si ozdobíme jahody, ktoré sme si odložili.
 2. Zvyšok krému, ktorý nám zostal si nafarbíme na modro a použijeme ho spoločne s červeným krémom, ktorý nám zostal na prípravu farebného krému na finálne zdobenie. Oba krémy naplníme do dvoch plniacich vreciek. Pripravíme si pás potravinárskej fólie cca 30 cm dlhý a na neho robíme postupne vedľa seba pruhy červeného a modrého krému do 2/3 potravinárskej fólie. Zatočíme fóliu s krémom do rolky ako cukrík a jednu stranu odstrihneme. Tou odstrihnutou stranou vložíme do už pripraveného plniaceho vrecka so zdobiacou špičkou. A vložíme do chladničky.

Zdobenie torty

 1. Pripravíme si pusinky, farebný cukor, pripravený krém v plniacom vrecku, čokoládové lupienky, jahody, stuhnutú tortu a samozrejme cukríky Haribo. A teraz už podľa našej predstavivosti ozdobíme tortu. Hotovú ozdobenú tortu naposledy vložíme do chladničky.
obrázek

Pozrite sa na našej galérii.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek