Desivé hniezdo krvilačných netopierov

Čo budete potrebovať

Recept na desivé hniezdo krvilačných netopierov:

Ingrediencie na banánovú bábovku:

krupicový cukor 100-150 g
maslo 150 g
2 vajcia
veľké zrelé banány 3 ks
mlieko 100 ml
hladká múka 300 g
prášok do pečiva 1 vrecúško
štipka soli
čokoláda s 50 % kakaa

balenie HARIBO Color-Rado

Postup:


1. Predtým, ako začnete piecť, vyberte všetky prísady z chladničky asi na 30 minút, aby trochu zmäkli. Medzitým predhrejte rúru na 160 °C. Nezabudnite, že ingrediencie sa vzťahujú na 1 bábovku, ale na strašidelné hniezdo budete potrebovať 2.

2. Oddeľte žĺtky od bielkov. Žĺtky nechajte bokom v miske a bielky vyšľahajte s trochou soli do tuhého snehu.

3. Do misky dajte 150 g masla, pridajte 100-150 g cukru a vyšľahajte zmes do nadýchanej peny. Keď je hotová, pridajte žĺtky a znova ich vyšľahajte. Postupne zašľahajte mlieko a nakoniec pridajte roztlačené banány. Postupne pridajte 300 g hladkej múky. Nakoniec do zmesi pridajte prášok do pečiva a vypracujte hladké cesto.

4. Po dokončení opatrne a po častiach pridávajte tuhý sneh. Teraz už nešľahajte, len pomaly miešajte metličkou. Nakoniec pridajte väčšie kúsky nasekanej čokolády a opäť jemne premiešajte. Formu na bábovku vymažte maslom a vysypte hrubou múkou. Cesto nalejte do formy a pečte približne 40 minút.

5. Keď sú buchty hotové, nechajte ich vychladnúť a medzitým rozpustite čokoládu vo vodnom kúpeli. Dno vychladnutých buchiet vyrovnajte tak, aby sa dali položiť na seba. Potom už len polejeme roztopenou čokoládou. Na posledné strašidelné detaily použite želatínové netopiere z vrecúška HARIBO Color-Rado napichnuté na špajle a umiestnené na plechu, aby vyzerali, že sa vrhajú na hniezdo.

obrázek

Pozrite sa na našej galérii.

obrázek