Malinový krémový dezert

Čo budete potrebovať

Ingrediencie na náplň

500 ml mlieka
1 puding
3 lyžice cukru
200 g kyslej smotany
50 g bielej čokolády
100 g moderátor

Ingrediencie na ganache

130 g smotany (viac než 30 % tuku)
130 g tmavej čokolády

Ingrediencie na posýpky:

65 g Bebe kakaových sušienok
60 g masla
  Haribo love Hearts

Postup

  1. Zo všetkého najskôr zmiešajte mlieko, vrecúško pudingu, cukor a vymiešajte na hladký puding. Len čo bude hotový, prikryte ho potravinovou fóliou, aby sa neurobila kožka, a vložte do chladničky.
  2. Medzitým, ako budete drviť Bebe sušienky, rozohrejte si maslo, ktoré následne s nadrvenými sušienkami dobre premiešajte. Zmes vysypte na tanier a nechajte chladiť v chladničke.
  3. Rozpusťte bielu čokoládu a nechajte ju vychladiť na izbovú teplotu. Skontrolujte puding, či je dobre vychladený, zložte z neho fóliu a rozmixujte. Pridajte kyslú smotanu a šľahajte. Primiešajte bielu čokoládu, opäť šľahajte. Ako posledné pridajte maliny a ešte raz všetko prešľahajte.
  4. V mikrovlnnej rúre si pripravte čokoládovú ganache tak, že smotanu spolu s čokoládou pomaly rozohrejete. Prehrievajte tak dlho, kým sa čokoláda úplne nerozpustí a zmes sa miešaním nespojí na jednoliatu.
  5. Pripravte si poháre, ktoré budete plniť. Na spodok vložte vrstvu z Bebe sušienok, na ňu lyžicu čokoládovej ganache a následne vrstvu krému. Tento postup opakujte, kým to veľkosť pohára dovolí.
  6. Nakoniec pohár ozdobte sušenými malinami a srdiečkami Haribo love Hearts.

Spropitné

  1. Pri príprave čokoládovej ganache dajte pozor, aby ste zmes nespálili. Rozohrievajte ju preto po 30 sekundách a vždy dôkladne premiešajte.
obrázek

Pozrite sa na našej galérii.

obrázek