Maslové sušienky s citrónovou polevou

Čo budete potrebovať

Ingrediencie:

● 115 g zmäknutého masla
● 60 g kryštálového cukru
● 1/3 lyžičky mletej vanilky
● 170 g hladkej múky
● štipku soli

Ingrediencie na polevu:

● 25 citrónovej šťavy
● 160 g cukru
● Haribo FLOWER POWER

Postup: 

Rúru predhrejeme na 150 ° C a veľký plech vystelieme papierom na pečenie. Zmäknuté maslo vymiešame spolu s cukrom v robote alebo ručným šľahačom do peny, trvá to niekoľko minút. Akonáhle je maslo už vyšľahané, pridáme mletú vanilku, hladkú múku a štipku soli. Všetko spolu ľahko prešľaháme, kým sa všetky ingrediencie nespoja a nevznikne hladké, husté a trocha lepivé cesto.

Na ľahko pomúčenej pracovnej doske alebo ploche vyvaľkáme cesto na hrúbku približne 1-1,5 cm a pomocou formičky vykrojíme jednotlivé kolieska. Vykrájané kolieska presunieme na plech s papierom na pečenie a vložíme do rozpálenej rúry. Pečieme cca 25 minút alebo kým okraje sušienok nechytia zlatistú farbu. Upečené sušienky presunieme na chladiacu mriežku a necháme úplne vychladnúť.

Akonáhle sú sušienky už vychladnuté, pripravíme polevu. Citrónovú šťavu zmiešame s práškovým cukrom a vymiešame hladkú a hustú cukrovú polevu. Jednotlivé sušienky ozdobíme, nakoniec poukladáme cukríky Haribo Flower Power a môžeme ihneď podávať.

obrázek

Pozrite sa na našej galérii.

obrázek