Nepečená tvarohová torta s ovocím a Tropifrutti

Čo budete potrebovať

1 kg polotučného tvarohu
100 – 150 g cukru (alebo 2 veľmi zrelé banány)
200 g dlhých cukrárskych piškót
100 g okrúhlych detských piškót
200 g ovocia – jahody, maliny, ananás, banány – podľa chuti
  Haribo Tropifrutti

Postup

  1. Tvaroh dajte do misy robota a pridajte cukor. Najskôr len 100 g a vyskúšajte, ako vám vyhovuje chuť krému. Môžete pridať aj viac cukru, ale v kombinácií s ovocím to väčšinou nie je nutné.
  2. Krém môžete osladiť aj inak než cukrom. Môžete použiť med, alebo rozšľahať v kréme dva veľmi zrelé banány.
  3. Nasaďte šľahaciu metlu a vyšľahajte krém.
  4. Pripravte si otváraciu tortovú formu v priemere maximálne 18 – 19 cm. Kto má formu väčšiu, musí pridať ešte 500 g tvarohu.
  5. Dno formy vyložte kolieskom vystrihnutého z papiera na pečenie. Torta sa vám tak bude lepšie presúvať na tanier, alebo podnos. Formu zavrite a na dno papiera na pečenie poukladajte okrúhle piškóty. Okolo formy vyskladajte dlhé cukrárske piškóty tak, aby pocukrovaná strana bola potom z vnútornej časti torty. Piškóty ukladajte postupne, pretože ich musíte vždy zaistiť lyžicou krému, aby nepadali. Ukladajte jednu vedľa druhej.
  6. Keď bude celý obvod torty obložený piškótami, pridajte do formy ešte trochu krému a uhlaďte prvú vrstvu. Na ňu naskladajte vrstvu ovocia, nakrájeného na plátky. Môžete použiť jeden druh ovocia, alebo viac druhov podľa vašej chuti.
  7. Znova malá vrstva krému, ďalšia vrstva okrúlych detských piškót, zase vrstva krému, vrstva ovocia, vrstva krému a úplne na vrch vrstva piškót, ktoré už nebudeme prekrývať krémom.
  8. Keď skončíte s vrstvami krému, piškótami a ovocím, mal by vám ešte ostať priestor, do ktorého nasypete Haribo Tropifrutti. To spravíte až tesne pred podávaním torty. Hotovú tortu, zakončenú vrstvou piškótami dajte cez noc do chladničky.
  9. Pred podávaním vyberte okraj tortovej formy a tortu presuňte na podnos. Okolo torty uviažte pevne širšiu mašľu. Je to ozdoba, ale taktiež udrží tortu pekne po kope, keď navrch nasypete cukríky Haribo Tropifrutti. Cukríky pekne upravte a tortu môžete servírovať.
obrázek

Pozrite sa na našej galérii.

obrázek