Renátin ostužinový - malinový cheesecake

Čo budete potrebovať

Na základ

150 g sušienok (napr. Digestive)
70 g masla
10 g trstinového cukru

Na krém

200 g ricotty
150 g gréckeho plnotučného jogurtu
100 g smotany na šľahanie 33 %
75 g práškového cukru
1/2 vanilkového lusku
1× cukríky  HARIBO Berries

Na ovocné želé

250 g ovocia (maliny a ostružiny)
30 g  cukru
10 g  želatíny v plátkoch

Postup

  1. Najskôr si pripravíme základ. Sušienky a cukor rozmixujeme na jemnú strúhanku, do ktorej pridáme zmäknuté maslo a premiešame. Zmesou naplníme formičky a prstami stlačíme. Formičky dáme na 30 minút do chladničky, aby základ pekne stuhol.
  2. V mise zmiešame ricottu, jogurt, vanilku a väčšiu polovicu cukru a dobre premiešame alebo našľaháme. Želatínu pripravíme podľa návodu na obale, pridáme ju do krému a premiešame. Smotanu a zvyšný cukor vyšľaháme do polotuha a tiež pridáme do krému. Hotový krém navrstvíme na základ zo sušienok až po 1 cm pod okraj formičky. Navrch krému ku krajom naaranžujeme cukríky Haribo Berries a ľahko stlačíme. Prikryjeme fóliou a dáme do chladničky aspoň na dve hodiny.
  3. Teraz si pripravíme ovocné želé. Želatínu namočíme do studenej vody. Ovocie s cukrom dáme variť. Hneď ako zmäkne a pustí šťavu, rozmixujeme ho ponorným mixérom a zmes prepasírujeme, aby sme sa zbavili zrniečok. Potom pridáme želatínu. Vlažné ovocné želé nalejeme na krém a opäť dáme do chladničky stuhnúť. Nakoniec dozdobíme podľa vlastnej fantázie.
obrázek

Pozrite sa na našej galérii.

obrázek